SRI LANKA: Napaść tłumu na kościół

W minioną niedzielę tłum, złożony m.in. z mnichów buddyjskich, napadł na kościół w trakcie porannego nabożeństwa, w którym uczestniczyły także dzieci. Napastnicy ranili pastora i innych wiernych, zniszczyli meble i sprzęt w budynku kościoła oraz samochody chrześcijan zaparkowane przed kościołem. Policjantom ochraniającym budynek nie udało się powstrzymać napastników. Sytuację uspokoiło dopiero przybycie wzmocnionych oddziałów policji i wojska.

Do zajścia doszło w miejscowości Weeraketiya w dystrykcie Hambantota na południu kraju. Dzień wcześniej, w sobotę, grupa mnichów buddyjskich oraz świeckich buddystów odwiedziła pastora i oznajmiła, że musi on otrzymać zgodę duchowieństwa buddyjskiego na prowadzenie nabożeństw chrześcijańskich w Weeraketiya. Pastor stanął na stanowisku, że konstytucja gwarantuje mu wolność wyznania, jednak goście zagrozili, że zniszczą kościół, jeśli nie zaprzestanie on odprawiać nabożeństw.

Módlmy się o szybki powrót do zdrowia rannych chrześcijan, a także o uzdrowienie wewnętrzne dla tych wszystkich, zwłaszcza dzieci, którzy przeżyli to traumatyczne doświadczenie. Prośmy Pana, aby ta próba umocniła ich wiarę i wspólnotę. Módlmy się także, aby zostało przeprowadzone skrupulatne dochodzenie i winni tej napaści zostali pociągnięci do odpowiedzialności, a urzędnicy państwowi honorowali konstytucyjne prawo chrześcijan do wolności zgromadzeń.

/Źródło: Release International/

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się