Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SRI LANKA: Ataki buddystów na kościoły

23 czerwca członkowie kościoła Nowe Życie w Neluwaththuduwa w dystrykcie Colombo zostali brutalnie zaatakowani przez buddyjskiego mnicha i jego współpracowników. Rano, tuż przed niedzielnym nabożeństwem, w pobliżu kościoła pastor został napadnięty przez mnicha, który zaczął go obrażać słownie i okładać gałęzią. Pastor usiłował się schronić w kościelnym budynku, jednak po drodze wpadł w ręce zasadzonych na niego 20 młodych mężczyzn, którzy poturbowali go i oskarżyli o zaatakowanie mnicha. Potem napastnicy wtargnęli do kościoła i zaczęli bić zgromadzonych w nim chrześcijan, m.in. dwóch synów pastora. Członkowie zboru zdołali ochronić przed pobiciem żonę pastora.

Przybyła na miejsce policja zabrała na komisariat w celu złożenia wyjaśnień pięciu chrześcijan (w tym pastora), owego buddyjskiego mnicha oraz niektórych z pozostałych napastników. Pastorowi udało się wnieść oskarżenie przeciwko napastnikom.

Ten atak to już kolejny akt przemocy wobec chrześcijan w przeciągu krótkiego czasu. Zaledwie tydzień wcześniej rozjuszony tłum, uzbrojony w pałki, noże i miecze, zaatakował kościół metodystyczny w Valachchennai.

Módlmy się, aby władze i służby porządkowe Sri Lanki działały szybko i zdecydowanie w celu powstrzymania tej fali antychrześcijańskiej przemocy. Módlmy się o Boży pokój, ochronę i błogosławieństwo dla napadniętego pastora, jego rodziny, członków Kościoła Nowego Życia, a także członków zboru metodystów, kiedy będą nadal składać świadectwo o odkupieńczej miłości Chrystusa w swych społecznościach.

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości ze Sri Lanki SRI LANKA: Ataki buddystów na kościoły
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się