Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SUDAN: W chrześcijańskiej szkole znów odbywają się zajęcia

Sąd apelacyjny do spraw administracyjnych w mieście Madani, stolicy stanu Al-Dżazira, zniósł decyzję władz, nakazującą zamknięcie Ewangelicznej Szkoły Biblijnej. 24 października 2016 r. uzbrojone oddziały policji wraz z cywilnymi urzędnikami przejęły szkołę należącą do kościoła prezbiteriańskiego, w której uczy się ponad tysiąc dzieci w wieku od trzech do osiemnastu lat.

Dyrektor szkoły, Samuel Suleiman Anglo, powiedział: „Sąd wydał decyzję, że szkoła ma kontynuować swoją działalność z obecnym kierownictwem, bez ingerencji policji. Dzięki Bogu sprawy wróciły do normy.”

Nękania, aresztowania oraz prześladowania chrześcijan z różnych denominacji w Sudanie nasiliły się od momentu odłączenia się Sudanu Południowego w lipcu 2011 roku. Od tego czasu władze Sudanu wydaliły chrześcijan pochodzących z innych krajów oraz zburzyły wiele budynków kościelnych twierdząc, że należały one do Sudanu Południowego. W kwietniu 2013 roku jeden z sudańskich ministrów oświadczył, że nie będą wydawane kolejne pozwolenia na budowanie nowych kościołów w Sudanie.

Źródło: World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Sudanu SUDAN: W chrześcijańskiej szkole znów odbywają się zajęcia