Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SUDAN: Uwolnienie pozostałych dwóch chrześcijan

Abdumonem Abdumawla i Hassan Abduraheem Taour

11 maja na mocy amnestii prezydenckiej zwolniono z więzienia dwóch sudańskich chrześcijan, Abdumonema Abdumawlę i pastora Hassana Abduraheema Taoura, którzy zostali aresztowani razem z czeskim misjonarzem Petrem Jaskiem w grudniu 2015 r. Postanowiono im wówczas zarzut współpracy z Jaskiem w jego rzekomej misji szpiegowskiej. W styczniu 2017 r. wszyscy trzej zostali uznani winnymi wzniecania nienawiści na tle religijnej oraz rozsiewania fałszywych informacji. Dwaj Sudańczycy otrzymali wyrok 12 lat więzienia, a Petr Jasek dożywocie.

26 lutego 2017 r. Petr Jasek został uniewinniony przez prezydenta Sudanu i wypuszczony na wolność. W praktyce oznaczało to również, że nie było żadnych podstaw do dalszego przetrzymywania w więzieniu dwóch pozostałych chrześcijan. W marcu 2017 r. do ich uniewinnienia wezwał prezydenta Sudanu specjalny wysłannik UE, Jan Figel.

Dziękujemy Bogu, że wysłuchał naszych modlitw i wszyscy czterej nasi bracia, niesłusznie oskarżeni przez sudański reżim, wyszli na wolność.

Jezus Chrystus wczoraj i dziś ten sam i na wieki (przeczytaj Dzieje Apostolskie 12,5-17).

/Źródło: World Watch Monitor/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Sudanu SUDAN: Uwolnienie pozostałych dwóch chrześcijan