Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SUDAN: Przywódcy kościoła ukarani grzywną

8 lutego siedmiu chrześcijan zostało ukaranych przez sąd grzywną w wysokości od 2500 do 5000 sudańskich funtów (od około 470 do 930 złotych) za sprzeciwianie się przejęciu przez władze szkoły, należącej do Sudańskiego Prezbiteriańskiego Kościoła Ewangelicznego w Omdurmanie. To już kolejny przypadek przejęcia lub zniszczenia mienia kościelnego w Sudanie.

Według raportu Middle East Concern problemy z władzami zaczęły się, gdy Kościół zwolnił członków komitetu odpowiedzialnego za jego mienie, którzy dopuścili się nadużyć finansowych.  Sudańskie władze przywróciły zwolnionych na ich stanowiska, umożliwiając im sprzedaż kościelnego majątku pewnemu biznesmenowi, mającemu bliskie kontakty z urzędnikami państwowymi.

Ofiarą podobnych praktyk padł też Sudański Kościół Chrystusa, także prowadzonych za pośrednictwem powołanego przez rząd komitetu.

Módlmy się, by Pan obdarzył mądrością sudańskich chrześcijan, by potrafili radzić sobie z bezprawnymi działaniami władz. Módlmy się za tych, którzy utracili miejsca zgromadzeń, by nadal mieli sposobność spotykania się na modlitwie i oddawaniu czci Bogu. Prośmy Boga, by zainterweniował w sprawie wierzących, którzy zostali ukarani grzywną.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Sudanu SUDAN: Przywódcy kościoła ukarani grzywną
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się