Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SUDAN: Chrześcijanie oskarżeni o apostazję

13 października 12 chrześcijan zostało aresztowanych w Nyala w Południowym Darfurze. Funkcjonariusze służby bezpieczeństwa wtargnęli na nabożeństwo i zapytali obecnych, czy są chrześcijanami. Po uzyskaniu potwierdzenia, wszystkich zabrali do więzienia.

Po przesłuchaniu zwolniono trzech wierzących, którzy nie nawrócili się z islamu. Natomiast pozostali byli przez kolejny tydzień bici i zmuszani do wyparcia się Chrystusa. Powiedziano im, że jeśli zdecydują się wyrzec swojej wiary i zadeklarować powrót do islamu, zostaną uwolnieni. Ostatecznie wszyscy, z wyjątkiem jednego, poddali się i wyparli wiary, unikając możliwej kary śmierci za apostazję. Zostali oni zwolnieni 21 października.

Ostatnim pozostającym w więzieniu był lider kościoła, Tajadin Idris Yousef. Został oskarżony o apostazję i zwolniony za kaucją następnego dnia. 28 października miał się stawić w sądzie. Nie jest jednak znany dotąd wynik tej rozprawy.

Módlmy się za tych nawróconych chrześcijan i innych, którzy stoją w obliczu zagrożenia ze strony władz. Niech doświadczają pokoju, siły i łaski, pochodzących od Boga, który otacza łaską wszystkich, którzy na Nim polegają. Módlmy się, aby Tajadin mógł ufnie stawić czoła zarzutom i groźbie kary śmierci, wiedząc, że Chrystus jest z nim (Dan 3) i że Duch Święty będzie jego orędownikiem.

Źródła: Middle East Concern, Mission Network News, Sudan Tribune

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Sudanu SUDAN: Chrześcijanie oskarżeni o apostazję
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się