Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SUDAN: Sąd kazał częściowo wyburzyć kościół

Sąd w Chartumie nakazał częściowe wyburzenie kościoła należącego do miejscowego zgromadzenia z sudańskiego kościoła ewangelicznego, skutecznie blokując jedyne wejście do budynku. W przeszłości kościół ten mierzył się już z kilkoma wyzwaniami prawnymi.

W 2013 roku rząd wymusił ustanowienie nad kościołem komitetu, który następnie sprzedał część ziemi inwestorom. Komitet ten później został uznany przez sąd za nielegalny. Jednak od  tamtej pory różne budynki zostały zniszczone, a członkowie kościoła aresztowani i karani grzywnami za protesty przeciw nielegalnej sprzedaży ich nieruchomości.

Od października 2021 r., kiedy wojsko sudańskie przejęło władzę, sudański kościół ewangeliczny jest traktowany podobnie jak za poprzedniej dyktatury Omara al-Baszira. Oczekiwano, że rząd tymczasowy, utworzony w kwietniu 2019 r., doprowadzi do demokratycznych zmian. Niedawny wojskowy zamach stanu wywołał zaniepokojenie dotyczące wolności religijnej.

Módlmy się za członków zaatakowanego kościoła, którzy teraz stawiają czoła wyzwaniom natury prawnej. Prośmy Boga, aby wstawiał się za nimi, żeby mogli rozwiązać te trudności i w rezultacie nadal głosić innym Chrystusa i spotykać się w bezpiecznie, aby czcić Boga. Pamiętajmy także o wojskowych, którzy dokonali zamachu, modląc się o opamiętanie dla nich.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Sudanu SUDAN: Sąd kazał częściowo wyburzyć kościół
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się