Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SYRIA: Państwo Islamskie dokonało egzekucji trzech chrześcijan

Módlmy się za pogrążone w żałobie rodziny trzech mężczyzn

Na początku października Państwo Islamskie wyemitowało nagranie video, na którym widać trzech mężczyzn w pomarańczowych dresach. Ludzi tych zamordowano. Byli to dr Abdelmassih Enwiya, Bassam Issa Michael i Assur Rustam Abraham. Pewien przywódca syryjskiego kościoła ewangelicznego oddał hołd tym trzem chrześcijańskim męczennikom, nazywając dr Enwiyę „wielkim, Bożym człowiekiem, który podjął ryzyko pozostania w swojej wsi, by zatroszczyć się o jej mieszkańców i zachęcać ich w Panu”.

Zamordowani mężczyźni byli przetrzymywani od lutego, gdy ISIS uprowadziła ponad 230 chrześcijan w trakcie najazdu na ich osady na północnym wschodzie Syrii. Choć terroryści co jakiś czas uwalniali starszych jeńców, wciąż ponad 200 osób przebywa w niewoli. Według najświeższych danych ISIS żąda okupu w wysokości około 50 tysięcy dolarów za osobę, grożąc straceniem pozostałych zakładników, jeśli nikt za nich nie zapłaci.

Syryjscy chrześcijanie stali się celem ataków bojówek islamskich dżihadystów wraz z wybuchem wojny domowej w 2011 roku, w wyniku której wielu wierzących zostało zabitych lub zmuszonych do ucieczki z miejsca zamieszkania. W wielu przypadkach, ci, którzy pozostali – często starsi i niepełnosprawni – otrzymali ultimatum: przejść na islam, albo zapłacić podatek religijny (tzw. dżizja).

Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy w tragicznych okolicznościach stracili z rąk ISIS swoich bliskich, prosząc Boga, by ich wspaniale pocieszył i napełnił radością na myśl o ponownym zobaczeniu się z nimi w czasie powrotu naszego Pana Jezusa (1Tes. 4,15-18). Módlmy się o kres przemocy, jakiej członkowie Państwa Islamskiego dopuszczają się w Iraku i Syrii. Prośmy też Boga, by pocieszył i ochronił tych, którzy wciąż przebywają w niewoli, odpowiadając na ich błagania o pomoc i uwolnienie z rąk porywaczy. Niech bojownicy, odpowiedzialni za mordowanie i krzywdzenie rzeszy niewinnych cywilów, zostaną przekonani o swoim grzechu i zwrócą się do Pana, by otrzymać miłosierdzie, przebaczenie i zbawienie.

Źródła: Middle East Concern, Christian Solidarity Worldwide, World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Syrii SYRIA: Państwo Islamskie dokonało egzekucji trzech chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się