Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SYRIA: Kolejni uprowadzeni chrześcijanie odzyskują wolność

Dziesięcioro syryjskich chrześcijan, w tym pięć kobiet, odzyskało wolność w nocy, 24 listopada, w mieście Tel Temir w okręgu Hasakah. Osoby te zostały wzięte w niewolę wraz z ponad dwustoma innymi w lutym tego roku, gdy bojówkarze Panstwa Islamskiego (ISIS) zaatakowali osady położone w dolinie rzeki Khabur. W wyniku lutowych ataków kolejne trzy tysiące Syryjczyków uciekło ze swoich domów.

„Całkowita liczba uwolnionych od początku negocjacji to 98 osób, w większości chorych i starszych” – twierdzi Assyrian Network for Human Rights. Z kolei Assyrian International News Agency podaje, że 158 Syryjczyków z doliny Khabur wciąż przebywa w niewoli. W rękach ISIS jest jeszcze inna grupa syryjskich zakładników, obejmująca 185 osób uprowadzonych z Qaryatain.

Niestety, wielu Syryjczyków nie jest w stanie zapłacić ogromnych okupów, żądanych przez ISIS. W październiku, gdy nie udało się wynegocjować porozumienia na kwotę 12 milionów dolarów, terroryści zagrozili, że zabiją wszystkich zakładników. Dalsze negocjacje w kwestii ich uwolnienia wciąż postępują, jednak ich szczegóły pozostają nieujawnione z powodu „powagi i delikatności sytuacji”, jak twierdzi Osama Edward, dyrektor Assyrian Network for Human Rights. Los pozostałych uprowadzonych nadal budzi niepokój, gdyż ISIS wyraziła gotowość spełnienia swoich gróźb.

Dziękujmy Panu za bezpieczny powrót zakładników, którzy do tej pory zostali uwolnieni, i módlmy się o ochronę tych, którzy wciąż przebywają w niewoli. Módlmy się też o Bożą mądrość i prowadzenie dla negocjatorów, którzy ostrożnie negocjują w imieniu pozostałych ofiar. Niech zostaną pobłogosławieni dalszymi sukcesami. W całej tej kryzysowej sytuacji, gdy tak wiele niewinnych istnień ludzkich jest zagrożonych, prośmy Pana, by dawał nieustanną pociechę, siłę i zachętę wszystkim zakładnikom i ich udręczonym bliskim. Módlmy się o ograniczenie ekspansji i wpływu Państwa Islamskiego oraz aby wielu spośród jego członków doświadczyło zbawienia i wolności, jaką niesie spotkanie ze Zmartwychwstałym Zbawcą.

Źródło: CP World

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Syrii SYRIA: Kolejni uprowadzeni chrześcijanie odzyskują wolność
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się