Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

SYRIA: Chrześcijanie w niebezpieczeństwie

Wraz z wycofaniem się wojsk amerykańskich z Syrii i wkroczeniem tureckich w celu ustanowienia na północnym wschodzie kraju "bezpiecznej strefy", pojawiły się zrozumiałe obawy o bezpieczeństwo mieszkańców tego obszaru. Tureckie władze zapewniały, że ich siły zbrojne nie będą prześladować mniejszości religijnych, w tym znacznej liczby chrześcijan. Jednak ostatnie doniesienia wskazują, że jest inaczej.

Siły zbrojne podobno otrzymały rozkaz, by nie wyrządzać fizycznej krzywdy chrześcijanom. Nie powstrzymało to ich jednak przed wypędzaniem z domów i z własnej ziemi praktykujących chrześcijaństwo cywilów. Zamieszkujący region Ormianie i syryjscy chrześcijanie są zastraszani i trzymani z dala od swoich pól, przez co nie mogą zebrać plonów. Z powodu zajęcia obszaru przy jednoczesnym bombardowaniu lokalnych miast i wsi, wielu chrześcijan zostało zmuszonych do ucieczki. Świadkowie określają sytuację mianem "łagodnej czystki etnicznej".

Wraz z najazdem tureckich wojsk śmielsze działania podjęli islamscy ekstremiści. 11 października napastnicy zastrzelili ormiańskiego księdza katolickiego i jego ojca. Ranili też dwie inne osoby podróżujące tym samym autem. Do ataku przyznało się ISIS. Ta sama organizacja terrorystyczna odpowiada też za bombardowania, do których doszło tego samego dnia w pobliżu kościoła chaldejskiego w Kamiszli, i w których zginęło sześć osób.

Pamiętajmy o rodzinach i przyjaciołach tych, którzy zginęli w ostatnich atakach. Wstawiajmy się też za rzeszą przesiedlonych cywilów, którzy stracili swoje domy, ziemie i środki utrzymania. Niech znajdą zachętę i wzmocnienie w wyczuwaniu namacalnej obecności Pana i doświadczaniu Jego cudownego zaopatrzenia w każdej ze swoich potrzeb. Módlmy się, by w sytuacji politycznego zamętu służba Ducha Świętego przyniosła temu niestabilnemu regionowi tak bardzo potrzebny pokój.

Źródła: AINA, Middle East Concern, CBN

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Syrii SYRIA: Chrześcijanie w niebezpieczeństwie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się