Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

TADŻYKISTAN: Pastor skazany na trzy lata więzienia

Pastor Bachrom Chołmatow

Na początku lipca sąd w mieście Chodżent (okręg sogdyjski) skazał pastora Bachroma Chołmatowa na trzy lata więzienia za „śpiewanie w kościele ekstremistycznych pieśni oraz podżeganie do nienawiści religijnej”. Władze zagroziły sankcjami również rodzinie, przyjaciołom i członkom kościoła pastora, jeśli zdradziliby jakiekolwiek szczegóły dotyczące jego uwięzienia i procesu.

42-letni pastor Kościoła Pełnej Ewangelii w Chodżencie został aresztowany 10 kwietnia przez funkcjonariuszy tajnej policji. Podczas rozprawy przetrzymywano go w więzieniu policyjnym, a niedawno trafił do nieznanego aresztu.

Przedstawiciele tajnej policji, innych organów ścigania oraz członkowie państwowego komitetu ds. religii urządzili nalot na inne wspólnoty związane z Kościołem Pełnej Ewangelii w okręgu sogdyjskim już na początku lutego. W marcu władze zamknęły kościół w Konibodom, którego członków torturowano podczas przesłuchań. Funkcjonariusze tajnej policji wymogli również na pracodawcach zwolnienie należących do niego chrześcijan.

Po aresztowaniu pastora urządzono także najazd na sam kościół w Chodżencie. Jego wiernych poddano prześladowaniom, torturom i pobiciom. Jednak odpowiedzialni za nie urzędnicy nie zostali aresztowani ani nie stanęli przed sądem, pomimo iż Tadżykistan podpisał Międzynarodową Konwencję Praw Człowieka ONZ, zakazującą tortur oraz innych okrutnych, nieludzkich lub upokarzających kar.

Wbrew zobowiązaniom wynikającym z podpisanej konwencji, Tadżykistan poważnie ogranicza prawa swoich obywateli do wolności religii i wyznania. Co więcej, władze ograniczają je bez stosownych umocowań prawnych. Z powodu nalotów, przesłuchań oraz prześladowań wielu wierzących przestało uczęszczać do kościoła w obawie przed aresztowaniem.

Módlmy się, by Pan napełnił odwagą i współczuciem serce pastora Bachroma, jego żony i dzieci oraz członków Kościołów, którzy  doświadczają prześladowań ze strony organów ścigania. Prośmy Boga, który sam jeden wybawia i uwalnia (Ps 34,17), aby pomimo trudności i więzienia pastor nie przestawał czerpać od Niego siły. Módlmy się za braci i siostry w Tadżykistanie, aby Pan, który jest potężną Twierdzą, przyszedł im z pomocą. Wstawiajmy się za urzędników odpowiedzialnych za prześladowania chrześcijan, aby widząc ich wytrwałe świadectwo życia również oddali swoje serca Chrystusowi.

Źródło: Forum 18 News Service

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Tadżykistanu TADŻYKISTAN: Pastor skazany na trzy lata więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się