Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

TADŻYKISTAN: Nie ma pozwolenia na zakładanie nowych kościołów

Pod koniec maja liderzy kościołów protestanckich w Tadżykistanie zostali wezwani na spotkanie z Sulaymonem Davlatzoda, przewodniczącym Państwowego Komitetu do Spraw Religijnych i Regulacji Tradycji, Obrzędów i Rytuałów. W czasie spotkania poinformowano ich, że rząd nie będzie więcej rejestrować żadnych nowych kościołów.

„Od tej pory liczba zarejestrowanych kościołów pozostanie niezmienna” – powiedział Davlatzoda. Przewodniczący przypomniał też liderom kościołów, że osoby poniżej 18 roku życia nie mogą brać udziału w czynnościach religijnych, łącznie z wyjazdami na obozy religijne.

Wierzący w Tadżykistanie uważają, że takie zakazy mocno ograniczają dzielenie się wiarą, ponieważ uznanie nowych kościołów za nielegalne nakłada limit na potencjalny przyrost krajowej populacji chrześcijan. Mimo rządowego zakazu, wielu wierzących nadal się modli i uczy swoje dzieci o Panu, wiedząc, że narażają się przez to na poważne konsekwencje.

Zgodnie z prawem religijnym, które weszło w życie w 2009 roku, każda czynność religijna prowadzona bez państwowej rejestracji jest nielegalna i karana. Wiele kościołów było karanych grzywnami, a ich członkowie byli aresztowani za łamanie przepisów tego prawa. Ograniczenia dotyczące dzieci wprowadzono w 2011 roku, gdy ustawą o odpowiedzialności rodzicielskiej zakazano jakiegokolwiek udziału nieletnich w wydarzeniach religijnych, z wyjątkiem pogrzebów.

Wstawiajmy się w modlitwie za liderami kościoła w Tadżykistanie, prosząc Boga, by dał im mądrość w ustalaniu, jak właściwie odnieść się do stojących przed nimi nowych wyzwań. Niech rodziny chrześcijańskie otrzymają pomoc i wsparcie w wychowywaniu swoich dzieci na ścieżkach Pana (Ef 6,4). Módlmy się, by władze odpowiedziały na obawy wyrażone przez członków chrześcijańskiej społeczności, doprowadzając do koniecznych zmian w opresyjnej polityce rządu, a w efekcie do zniesienia niesprawiedliwych ograniczeń swobód religijnych.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Tadżykistanu TADŻYKISTAN: Nie ma pozwolenia na zakładanie nowych kościołów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się