Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

TANZANIA: Rabunek mienia członków kościoła

Pastorowi i kilku członkom kościoła z wioski w południowo-wschodniej Tanzanii zabrano całe mienie i pieniądze za to, że odmówili finansowego wsparcia ceremonii z użyciem czarów.

Przywódcy wioski rozpowszechniali wieści o „klątwach” nałożonych na wioskę i wezwali czarowników do zdjęcia tych klątw. Wszyscy mieszkańcy wioski zobowiązani zostali do wpłacenia datków na tę ceremonię. Jednak chrześcijanie odmówili, jako że w czasie ceremonii używano czarów.

Przywódcy wioski, oburzeni postępowaniem pastora, wtargnęli do jego domu i ukradli całe jego mienie. Później uczynili podobnie z innymi członkami kościoła, m.in. z młodym mężczyzną, który odkładał pieniądze na swoje wesele.

Poszkodowani chrześcijanie zgłosili kradzież na policję. Jednak zamiast otrzymać pomoc, zostali wyśmiani przez funkcjonariuszy, którzy nazwali ich „głupcami” oraz „niedouczonymi durniami”. Przywódcy wioski grozili później pastorowi mówiąc, że zamierzają zniszczyć kościół i pozbyć się wszystkich chrześcijan z wioski.

Módlmy się, aby pomimo tego aktu agresji, poszkodowani chrześcijanie nie dali się zastraszyć, ale zostali wzmocnieni przez Wszechmocnego Boga, który widzi i słyszy wszystko. Niech jako Sprawiedliwy Sędzia, Bóg ukaże swoją sprawiedliwości i sprawi, aby wszystkie skradzione rzeczy zostały zwrócone ich właścicielom. Wstawiajmy się też za wszystkimi zgubionymi osobami z tej wioski, aby zostały przeniesione z ciemności do Chrystusowego światła.

Źródło: VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Tanzanii TANZANIA: Rabunek mienia członków kościoła
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się