Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

TANZANIA: Kościół otrzymał nakaz zamknięcia

Pastor Daniel Kwileba Kwiyeya

Muzułmanie w Kisauni na wyspie Zanzibar wymusili na władzach  zamknięcie miejscowego kościoła zielonoświątkowego. Złożyli oni skargę na zbyt głośne odprawianie nabożeństw, chociaż kościół nawet nie korzystał z głośników, w przeciwieństwie do pobliskiego meczetu. Chrześcijanie nie mieli żadnych problemów do czasu, gdy w lutym został ukończony nowy budynek ich kościoła.

Pomimo wydanego nakazu liderzy kościoła postanowili nie godzić się na zamknięcie, składając oficjalny sprzeciw i kontynuując prowadzenie nabożeństw. Jednak 6 maja funkcjonariusze policji przerwali nabożeństwo i aresztowali prowadzącego je pastora Daniela Kwilebę Kwiyeyę. Gdy jego córka próbowała interweniować, ją też zabrali. Oboje zwolniono później tego samego dnia bez wnoszenia oskarżeń.

Nie jest to wyjątkowa sytuacja na Zanzibarze. W styczniu 2018 roku w mieście Zanzibar pewien kościół został bez ostrzeżenia zniszczony przez buldożer. Natomiast w marcu władze zburzyły tymczasowy budynek kościoła w Kiwengwa.

Pamiętajmy w modlitwie o wyznawcach Jezusa Chrystusa na Zanzibarze. Prośmy Boga o mądrość i ochronę dla chrześcijan w Kisauni. Módlmy się, by chrześcijanie w Tanzanii byli stale wiernymi świadkami Chrystusa i pokazywali swoim rodakom Bożą miłość i pokój.

Źródła: Religious Liberty Prayer Bulletin, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Tanzanii TANZANIA: Kościół otrzymał nakaz zamknięcia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się