TURCJA: Kolejne próby zastraszenia chrześcijan

Rankiem 4 lutego pracownicy katolickiej parafii w Trabzonie przestraszyli się, kiedy znaleźli w ogrodzie tlące się pozostałości amatorskiej bomby. Na szczęście bomba nie wybuchła. Funkcjonariusze sprawdzili nagrania z kamer i przesłuchali sąsiadów, ale nie ustalono sprawców.

Ten incydent miał miejsce w 12 rocznicę zabójstwa o. Andrei Santoro, księdza z tej parafii. Ostatnio w Turcji zwiększyły się pogróżki i ataki na chrześcijan różnych denominacji.

7 grudnia 2017 r. groźby śmierci padły pod adresem pastora i pracownika kościoła protestanckiego w Balikesir. Inne przykłady zastraszania wierzących to rozbite okna i szyldy, malowanie islamskich haseł na ścianach, spalony Nowy Testament pozostawiony przed kościołem. Ostatnio media publikowały również wiele doniesień wyrażających bardzo krytyczne opinie wobec chrześcijan, z widoczną intencją nastawiania przeciwko nim opinii publicznej.

Tureccy chrześcijanie proszą o modlitwę o swoje bezpieczeństwo w obliczu nasilającej się wrogości. Oddajmy Bogu chwałę za to, że zamach bombowy na kościół się nie powiódł i nikt nie został ranny. Módlmy się, aby Bóg udaremnił wszelkie przyszłe ataki. Niech nastąpi zmiana w nastawieniu wobec chrześcijan, znikną uprzedzenia, a w ich miejsce wzrośnie  przekonanie o pozytywnym wpływie chrześcijaństwa na społeczeństwo w całym kraju.

Źródło: Middle East Concern, World Watch Monitor

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się