Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

TURCJA: Pastor Andrew Brunson przeniesiony do aresztu domowego (aktualizacja)

Andrew Brunson

Po prawie 22 miesiącach spędzonych w więzieniu pastor Andrew Brunson został pod eskortą policji przewieziony do swego domu w Izmirze, gdzie będzie oczekiwał na kolejną rozprawę, która ma się odbyć 12 października. Przed domem oczekiwał go tłum tureckich chrześcijan, którzy przywitali go okrzykami: "Kochamy cię Andrew!"

Podczas posiedzenia sądu 17 lipca sędzia zadecydował początkowo o dalszym pozostawieniu pastora Brunsona w areszcie. Przychylił się jednak ostatecznie do wniosku obrony o umieszczeniu go w areszcie domowym ze względu na zły stan zdrowia.

Pastorowi Brunsonowi, który od ponad 20 lat służy w Kościele Zmartwychwstania w Izmirze, zostały postawione zarzuty o szpiegostwo i spiskowanie w celu obalenia rządu. Władze utrzymują, że oskarżony spiskował z muzułmańskim duchownym,  Fethullahem Gülenem,  przebywającym obecnie na emigracji w Stanach Zjednoczonych.

Podczas ostatniej rozprawy po raz pierwszy pozwolono zeznawać świadkom obrony. Pastor Brunson miał również możliwość udzielenia odpowiedzi tym, którzy zeznawali przeciwko niemu. Jeden z tych świadków niespodziewanie przemawiał na korzyść uwięzionego pastora. Mimo to, jak twierdzi jeden z uczestników rozprawy:  „wydawało się, że wyrok został rozstrzygnięty już przed rozprawą".

Pamiętajmy w modlitwach o Pastorze Brunsonie i jego żonie Norine.

Źródła:  EPConnection, Christianity Today

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Turcji TURCJA: Pastor Andrew Brunson przeniesiony do aresztu domowego (aktualizacja)
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się