Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

TURKMENIA: Pastor Kalatajewski otrzymał nakaz opuszczenia kraju

Forum 18 przekazało informację, że baptystyczny pastor Wiaczesław Kalatajewski, zwolniony z początkiem listopada po 8 miesiącach pobytu w więzieniu, otrzymał nakaz opusz­czenia swojego rodzinnego miasta, Turkmenbaszy. Jego wniosek o wizę, złożony w celu umożliwienia mu pozostania razem z żoną i dziećmi, został odrzucony przez Urząd Mi­gracyjny i będzie musiał wyjechać z kraju. Kalatajewski jest obywatelem Ukrainy, mimo że urodził się w Turk­menbaszy, gdzie mieszkają również jego rodzice i bracia.

11 grudnia miał polecieć do Moskwy. Władze odmówiły podania po­wodu jego wydalenia. „Oczywiście, że to ma związek z moją działal­nością religijną – powie­dział w wywiadzie dla Forum 18. – Wszystko, co przydarzyło mi się od 2001 roku jest z tym związane”. W jego ma­łym zgromadzeniu nie ma innego pastora.

W maju 2007 r. został skazany na 3 lata obozu pracy za nielegalne przekroczenie granicy 6 lat wcześniej. Po uwolnieniu zmuszano go do podpisania oświadczenia, że nie będzie utrzymywał kon­taktów z innymi chrześcijanami, jednak odmówił. Obecny na spotkaniu z nim imam1 zagroził mu wtedy, że jeśli bę­dzie kontynuował swoją działalność religijną, spotka go coś bardzo nieprzyjemnego.

Módl się za rodzinę pastora Kalatajewskiego. Módl się o kościół w Turkmenbaszy, który zostaje bez przewodnika. Módl się, by znalazł się sposób na powrót pastora do jego rodziny i zboru.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Turkmenistanu TURKMENIA: Pastor Kalatajewski otrzymał nakaz opuszczenia kraju
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się