Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

TURKMENISTAN: Nasilenie prześladowań wobec chrześcijan

W okresie od lipca do września kilku chrześcijan zostało oskarżonych o złamanie obowiązującego w Turkmenistanie prawa poprzez udział w niezarejestrowanej wspólnocie religijnej. Zarzut ten pociąga za sobą karę grzywny w wysokości od pięcio- do dziesięciokrotnego minimalnego miesięcznego wynagrodzenia. Odnotowano także przypadek, w którym policja dokonała nalotu na dom wierzącego, a następnie przejęła i zamknęła jego firmę.

Z kolei w jednej z wiosek lokalne władze i islamscy liderzy wezwali mieszkańców i zagrozili im, że wszyscy protestanci zostaną wykluczeni z lokalnej społeczności lub wyrzuceni z wioski. Powiedzieli również, że protestanckie dzieci będą pod szczególną obserwacją w szkole. Także w innych regionach dochodzi do przypadków nękania, aresztowań i nakładania kar grzywny na chrześcijan.

Módlmy się, aby nękanie wierzących ustało. Prośmy Boga, by prześladowani chrześcijanie pozostali wierni Chrystusowi. Módlmy się, by władze Turkmenistanu poznały Jezusa Chrystusa przez tych wierzących, których teraz prześladują.

/źródło: Forum 18 News Service/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Turkmenistanu TURKMENISTAN: Nasilenie prześladowań wobec chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się