Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UZBEKISTAN: Aresztowanie wierzących w Taszkiencie

Według raportu Forum18 z 26 sierpnia, 23 sierpnia około 20 funkcjonariuszy policji dokonało nalotu na protestancki kościół „Donam” w Taszkiencie podczas nabożeństwa niedzielnego. Władze utrzymywały, że nabożeństwo jest „nielegalnym” spotkaniem religijnym i zażądały, aby wszyscy obecni podali swoje nazwiska i adresy. Pomimo przedstawienia przez przywódców kościoła wszystkich koniecznych dokumentów, potwierdzających zarejestrowanie kościoła, policja zignorowała to i kontynuowała swoje pogróżki i przesłuchania. Kilka godzin później aresztowano pastora Władimira Tyo i siedmiu innych wierzących. Trzech spośród aresztowanych zostało zwolnionych w przeciągu kolejnej doby.

24 sierpnia sąd skazał pastora Tyo i trzech innych chrześcijan na 15 dni pozbawienia wolności i nakazał zniszczenie wszelkiej literatury chrześcijańskiej i kaset wideo skonfiskowanych podczas nalotu. Wydarzenie to wskazuje na znaczące zmniejszenie wolności religijnej w Uzbekistanie, ponieważ stanowi pierwszy przypadek nalotu na legalnie zarejestrowany kościół w czasie trwania nabożeństwa oraz aresztowania jego przywódców.

Módl się o wytrwałość w wierze dla tych wierzących. Módl się, aby uzbeccy chrześcijanie nadal odważnie służyli Chrystusowi pomimo wielkiej opozycji.

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Uzbekistanu UZBEKISTAN: Aresztowanie wierzących w Taszkiencie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się