Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UZBEKISTAN: Wytrwałość wierzących pomimo więzienia i tortur

28 marca, po 16 dniach pobytu w więzieniu, wyszedł na wolność Latipżon Mamażanow. 12 marca policja bezprawnie wtargnęła do domu Latipżona oraz innych chrześcijan w Ferganie na wschodzie Uzbekistanu w poszukiwaniu literatury religijnej.

Latipżon był więziony w Ośrodku Zatrzymań Policyjnych Okręgu Kuwa, gdzie aż siedmiu aresztantów przetrzymywano w celi przeznaczonej dla dwóch osób. Nie przestrzegano tam żadnych norm sanitarnych i higienicznych, a posiłki dostarczano tylko raz dziennie. Latipżon wraz z innymi więźniami, którzy utrzymywali, że nie popełnili żadnego czynu przestępczego, był też kilkakrotnie torturowany w trakcie całego pobytu w więzieniu.

„Wolno im trzymać w domu jeden egzemplarz Biblii” – oświadczył Rustam Jegamberdijew, naczelnik policji kryminalnej w Ferganie. „Jeśli mają więcej niż jeden, to znaczy, że zamierzają zapraszać do siebie innych na nielegalne modlitwy i spotkania”.

Nigdy nie powinniśmy traktować jako rzecz oczywistą posiadanej przez nas wolności do swobodnego oddawania czci Bogu i modlenia się w naszych domach i kościołach, mając świadomość, z jak wieloma trudnościami muszą się mierzyć chrześcijanie w innych częściach świata za podejmowanie tych aktywności. Korzystajmy z tego przywileju mądrze i żarliwie w Bożej rodzinie w naszym kraju, prosząc Boga, by wypełniała się Jego wola. Dziękujemy, że przyłączacie się do nas w modlitwie o ochronę naszych braci i sióstr w Uzbekistanie, którzy są tak surowo traktowani przez swoich rządzących. Prośmy Pana, by przypominał tym wytrwałym wierzącym, że choć mogą doświadczać prześladowań, to naprawdę są Jego ukochanymi dziećmi. Jako ich niebiański Ojciec, to On jest Tym, który panuje nad ich duszami i ich wiecznym przeznaczeniem. Niech nie opuszcza ich silna świadomość Jego nigdy nieustającej miłości.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Uzbekistanu UZBEKISTAN: Wytrwałość wierzących pomimo więzienia i tortur
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się