Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UZBEKISTAN: Chrześcijanie pod ostrzałem

Jak podaje raport Forum 18 z dnia 18 marca w miejscowości Kurgantepe w okręgu Andidżan aresztowano sześciu wierzących, którzy zgromadzili się na wspólnym posiłku. Trójka z nich została osadzona w centrum rehabilitacyjnym dla bezdomnych w Kurgantepie z powodu braku dokumentów tożsamości. Jednego z nich wypuszczono 6 marca ze względów zdrowotnych, natomiast dalszych dwóch uwolniono 13 marca.  Pozostałe trzy osoby zostały uwięzione na okres 15 dni w areszcie policyjnym pod zarzutem naruszenia przepisów dotyczących nauczania religii.

11 marca w stolicy Uzbekistanu Taszkiencie został uwięziony na 10 dni Roman Tsoi, członek Koreańskiego Kościoła Baptystycznego, z powodu „naruszenia procedury organizowania i prowadzenia zgromadzeń, spotkań, marszów ulicznych i demonstracji”. Oskarżono go po nalocie policji na kościół podczas spotkania modlitewnego, który miał miejsce 6 marca tego roku. Funkcjonariusze poszukiwali prawdopodobnie obcych misjonarzy. Wierzącym powiedziano, że potrzebują specjalnego pozwolenia na prowadzenie nabożeństw w inne dni niż niedziela, a spotkania muszą się kończyć przed  godziną 2200.

Według rosyjskich misji chrześcijańskich prześladowanie chrześcijan rozszerza się na cały Uzbekistan. Urzędnicy często fałszywie oskarżają wierzących o pogwałcenie krajowego prawa religijnego lub też obwiniają ich o usiłowanie wzniecenia powstania.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Uzbekistanu UZBEKISTAN: Chrześcijanie pod ostrzałem
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się