Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UZBEKISTAN: Konfiskaty chrześcijańskich książek

10 listopada ubiegłego roku w Andiżanie policja dokonała nalotu na  mieszkanie Iriny Stepanowej, która jest członkiem zarejestrowanego kościoła lokalnego. Pięciu funkcjonariuszy wdarło się do domu bez nakazu rewizji pod pretekstem poszukiwań nielegalnie przechowywanej broni. Skonfiskowali oni chrześcijańskie książki i postawili Irinie zarzut ich posiadania.

Ponad tydzień później 14 urzędników z różnych agencji, w tym policyjni antyterroryści, dokonało nalotu na dom Stanisława Kima w mieście Urgencz. Znajdujący się tam chrześcijanie, którzy uczestniczyli wtedy w niedzielnym nabożeństwie domowym, zostali aresztowani i przesłuchani. Kiedy jeden z nich przyznał się, że czyta literaturę chrześcijańską, jego księgozbiór, w tym Biblia, został skonfiskowany, gdy dokonano rewizji w jego domu kilka dni później.

Także w okolicach Taszkientu policja dokonała rewizji w prywatnych domach członków innego z zarejestrowanych kościołów, dokonując konfiskaty literatury chrześcijańskiej. Na troje chrześcijan nałożono kary grzywny. Podczas wszystkich tych rewizji policja naruszyła wiele przepisów prawnych.

W Uzbekistanie jedynie zarejestrowane wspólnoty religijne mają prawo powadzenia działalności. Surowej cenzurze podlegają wszelkie publikacje religijne, ale nawet te ocenzurowane są często konfiskowane. Władze zakazały również czytania przez wierzących tekstów religijnych, w tym Biblii, w ich własnych domach. Obywatele, którzy nie należą do wyznań zatwierdzonych przez rząd, boją się przetrzymywania literatury religijnej w swoich domach. W wyniku tych rygorystycznych przepisów niektórzy musieli nawet zniszczyć swoje własne zbiory.

Módlmy się, aby pomimo ograniczeń uzbeccy chrześcijanie trwali w wierze w Jezusa. Módlmy się, by Pan objawił się osobom, które ucierpiały w wyniku opisanych wydarzeń, jako Ten, który codziennie zaspokaja wszelką duchową potrzebę. Módlmy się również za urzędników, odpowiedzialnych za te represje, aby ich oczy zostały otworzone na prawdę Ewangelii.

Źródło: Forum 18 News Service

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Uzbekistanu UZBEKISTAN: Konfiskaty chrześcijańskich książek
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się