Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UZBEKISTAN: Kary za modlitwę bez zezwolenia

Czworo chrześcijan z Karszy, miasta położnego na południu Uzbekistanu, zostało ukaranych po spotkaniu modlitewnym, które odbyło się bez oficjalnego pozwolenia. Jeden z członków kościoła, Nabidżon Bolikułow, trafił do więzienia na pięć dni, a trzech pozostałych otrzymało karę grzywny. W wydanym orzeczeniu sąd nie określił, jakie przepisy prawne naruszyli ci ludzie.

Podczas procesu sędzia powiedział Nabidżonowi: „Odmawiajcie wasze modlitwy w domu. Spotykanie się na modlitwie bez państwowej rejestracji jest niezgodne z prawem naszego państwa”. Chrześcijanie zostali następnie ostrzeżeni, że jeśli nadal będą się spotykać bez zgłoszenia, mogą zostać postawieni w stan oskarżenia.

Do wymierzenia kar doszło po serii nalotów na chrześcijan w mieście Karszy. Członkowie kościoła twierdzą, że przedstawiciele władz najpierw wtargnęli na spotkanie, by je sfilmować i spisać nazwiska obecnych. Następnie powrócili, by ukarać tych, których uprzednio zidentyfikowali.

Módlmy się, by ci uzbeccy chrześcijanie, znajdujący się w obliczu nieustannej presji, zostali obdarzeni Bożą mądrością i wiedzieli jak postępować wobec władz oraz znaleźli sposób na spotykanie się bez obawy o odwet. Prośmy też o finansowe zaopatrzenie dla tych, którzy muszą zapłacić grzywny. Wstawiajmy się też za ludźmi sprawującymi władzę, którzy sprzeciwiają się Kościołowi, aby w życiu wierzących zobaczyli miłość Chrystusa.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Uzbekistanu UZBEKISTAN: Kary za modlitwę bez zezwolenia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się