Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UZBEKISTAN: Najście policji na kościół

30 września w miejscowości Kyzl-Suu licząca około 20 osób grupa policjantów dokonała nalotu na miejscowy kościół. Funkcjonariusze przeszukali budynek i sfilmowali obecne na spotkaniu osoby. Cztery towarzyszące im kobiety, których tożsamości nie zidentyfikowano, popychały zebranych i przeszukiwały torebki kobiet. Policja nie wstrzymała swoich działań, pomimo protestu ofiar ataku.

W czasie tego najścia, przeprowadzonego bez oficjalnego nakazu, funkcjonariusze zarekwirowali wiele cennych przedmiotów, m.in. sprzęt grający, książki oraz komputer. Po ponad dwóch godzinach uczestnicy spotkania zostali wepchnięci do autobusu i zabrani na komisariat celem przesłuchania.

Wszyscy zatrzymani zostali sfotografowani, przesłuchani i ostatecznie wypuszczeni z komisariatu po ponad 12 spędzonych tam godzinach. W wyniku napięć psychicznych, wywołanych przesłuchaniem, dwie osoby: dorosła kobieta i pięcioletnia dziewczynka, musiały zostać zabrane do szpitala.

Rzecznik policji zaprzeczył temu, że nalot miał miejsce i odmówił wszelkich wyjaśnień.

Módlmy się za członków tego kościoła, którzy musieli przejść przez to trudne doświadczenie. Módlmy się także za innych wierzących z Uzbekistanu, którzy przechodzą podobne próby. Prośmy Boga, aby obdarzał mądrością swoje dzieci, kiedy dotykają ich represje ze strony władz, by swym postępowaniem dawali dobre świadectwo.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Uzbekistanu UZBEKISTAN: Najście policji na kościół
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się