Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UZBEKISTAN: Odrzucono wnioski o rejestrację kościołów

Wspólnoty religijne w Uzbekistanie starają się o otrzymanie oficjalnych, wymaganych przez rząd pozwoleń na funkcjonowanie. Wszystkie złożone przez nie wnioski zostały jednak zablokowane. Kościołom protestanckim, wspólnotom szyickich muzułmanów i innym mniejszościom religijnym nie tylko odmówiono rejestracji, ale ich członkowie doświadczają grzywien, represji i innych kar.

W przypadku jednego z kościołów, jego członkowie wkrótce po złożeniu wniosku zostali wezwani na miejscowy komisariat policji. Przesłuchiwanie dotyczyło wiary i urzędnicy żądali, żeby chrześcijanie wyrzekli swoich przekonań. Niektóre kościoły postanowiły w ogóle się nie rejestrować, odkąd cały proces skutkuje jedynie większymi represjami ze strony rządu. Wyznawcy katolicyzmu albo prawosławia nie planują rejestracji nowych kościołów.

Nowe prawo religijne zostało wprowadzone, żeby złagodzić kilka wymagań. Na przykład zmniejszono minimalną liczbę członków wspólnoty ze 100 do 50, nie trzeba też uzyskiwać zgody od lokalnych władz na rejestrację. Ponieważ jednak wszystkie inne regulacje pozostaną takie same, Uzbecy nie oczekują, że nowe prawo przyniesie pozytywną zmianę.

Przynośmy w modlitwach przed tron Bożej łaski przywódców kościoła w Uzbekistanie, którzy mierzą się z groźbami kar i nękaniem ze strony urzędników. Módlmy się, aby urzędnicy, którzy obecnie się sprzeciwiają, uznali znaczenie zapewnienia wolności religijnej wszystkim obywatelom i podjęli kroki, żeby zmienić swoją represyjną politykę i praktyki. Niech wszystkie kościoły spotykające się z naciskami z powodu swojej obecnej sytuacji odczują Bożą bezgraniczną miłość, mądrość i prowadzenie, żeby wierzący nie tylko przezwyciężyli te trudności, ale wręcz rozkwitali pośród nich.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Uzbekistanu UZBEKISTAN: Odrzucono wnioski o rejestrację kościołów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się