Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UZBEKISTAN: Chrześcijanka ukarana grzywną za dystrybucję magazynów

W zeszłym roku w Boże Narodzenie członkini miejscowego kościoła baptystycznego w Uzbekistanie, Tatiana Akhmadijewa, prowadziła u siebie w domu sąsiedzkie spotkanie świąteczne, na którym piętnastu osobom rozdała chrześcijańskie czasopisma. Miejscowe władze otrzymały informację o dystrybucji i wezwały Tatianę na przesłuchanie. Tam jej powiedziano, że publikacje są importowane nielegalnie, ponieważ nie zostały poddane ocenie Departamentu Walki z Ekstremizmem i Terroryzmem. Czasopisma skonfiskowano, a Tatianę ukarano grzywną równą przeciętnemu wynagrodzeniu za dwa tygodnie pracy.

18 stycznia odbyła się rozprawa, która trwała 15 minut i zakończyła się wyrokiem skazującym. 12 lutego sąd podtrzymał karę grzywny i nakazał zniszczenie czasopism. Tatiana chce odwołać się od decyzji sądu.

Pamiętajmy w modlitwie o wierzących z Uzbekistanu, którzy podobnie jak Tatiana mierzą się z naciskami prawnymi lub innymi formami prześladowania, gdy szukają sposobów dzielenia się Ewangelią ze swoimi przyjaciółmi i sąsiadami. Módlmy się, by sąd podjął korzystną decyzję w sprawie apelacji Tatiany. Wstawiajmy się też za członkami uzbeckiego rządu, prosząc Pana, by przemawiał do ich serc, przekonując ich o znaczeniu pozwolenia obywatelom na swobodne dzielenie się chrześcijańską wiarą bez żadnych przeszkód czy reperkusji.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Uzbekistanu UZBEKISTAN: Chrześcijanka ukarana grzywną za dystrybucję magazynów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się