Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

WIETNAM: Pastor ukarany za doniesienie o przemocy w więzieniu

Pastor Nguyen Cong Chinh (45 l.), misjonarz w prowincji Gia Lai w środkowym Wietnamie, został aresztowany w kwietniu 2011 r. z powodu swojej chrześcijańskiej wiary. W lipcu 2012 r. skazano go na jedenaście lat więzienia za „osłabianie jedności narodowej”.

25 maja tego roku delegacja z amerykańskiego konsulatu odwiedziła pastora Nguyena w więzieniu. Pomimo wcześniejszych ostrzeżeń, by nie wypowiadał się negatywnie o państwie wietnamskim, pastor otwarcie opowiedział delegatom o torturach, groźbach i znęcaniu się, jakiego tam doświadcza. Przykłady znęcania się to regularne bicie, mieszanie kawałków szkła z zjedzeniem, trzymanie w dybach i długotrwałe zamykanie w izolatce. Pastor właśnie odbywa karę za ujawnienie tych informacji, a jego żona Tran Thi Hong obawia się o jego zdrowie i bezpieczeństwo.

Gdy Tran odwiedziła męża w maju tego roku, stwierdziła, że z powodu ciągłej przemocy fizycznej i psychicznej, jego zdrowie pogorszyło się do stanu zagrażającego życiu. Odmówiono mu leczenia, mimo że cierpi na ostre stany zapalne zatok, stawów, żołądka i jelit oraz wysokie ciśnienie krwi. Co więcej, nie pozwolono Tran dostarczyć mężowi żadnych lekarstw.

Nie tylko pastor Nguyen cierpi w więzieniu za wiarę. Tran również doświadcza prześladowań z powodu popierania wolności religijnej.

Módlmy się, by pastor Nguyen uzyskał dostęp do właściwej opieki medycznej w więzieniu. Módlmy się też, by Bóg potężnie się nim posłużył i przez niego przyniósł słowa zachęty i życia wiecznego innym więźniom. Wstawiajmy się za jego żoną Tran i ich synem, którzy również potrzebują ochrony i zabezpieczenia. Prośmy Pana, by we wspaniały sposób posługiwał tej prześladowanej rodzinie i ich kościołowi, dając im siłę i nadzieję.

Źródła: Religious Liberty Prayer Bulletin, Christian Solidarity Worldwide

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Wietnamu WIETNAM: Pastor ukarany za doniesienie o przemocy w więzieniu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się