Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

WIETNAM: Propozycja nowych ograniczeń

Wietnamscy chrześcijanie

Według liderów chrześcijańskich w Wietnamie, w kraju mają zostać wprowadzone nowe rozporządzenia dotyczące religii, które jeszcze bardziej ograniczą wolność religijną. Zaproponowane rozporządzenia mają być odpowiedzią na wady wcześniejszych regulacji. Jednak, jak twierdzi pewien wietnamski analityk: „Jeśli zaczyna się od czegoś, co w swej istocie jest bardzo złe, każde dodatki do tego też mogą być tylko złe. Zajmowanie się sprawami marginesowymi nie zmieni zepsutego korzenia”.

Jedną z budzących niepokój propozycji jest wymóg zgłaszania z rocznym wyprzedzeniem działań kościoła w celu uzyskania pozwolenia. Każda zmiana w personelu lub adresie kościoła musiałaby być zgłaszana natychmiast. Innym wymogiem byłaby konieczność włączenia do każdego programu szkoleń dla duchowieństwa studium o historii rewolucji w Wietnamie. Zaniedbanie w tej kwestii mogłoby skutkować zamknięciem instytucji szkoleniowej.

Módlmy się, by wietnamscy przywódcy brali pod uwagę potrzebę ochrony praw wszystkich obywateli, w tym chrześcijan. Niech wierzący, którzy obecnie mierzą się z opresyjnymi działaniami władz, doświadczają Bożej łaski, mądrości i prowadzenia, próbując znaleźć sposoby skutecznego reagowania. Prośmy Pana, by błogosławił służbę Ewangelii, by rozwijała się w Wietnamie mimo obecnych prześladowań, docierając do ludzi, którzy rozpaczliwie potrzebują Bożego, wiecznego zbawienia.

Źródła: World Evangelical Alliance, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Wietnamu WIETNAM: Propozycja nowych ograniczeń
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się